Fond za razvoj AP Vojvodine danas je svečano predstavio rezultate ovogodišnjeg rada, gde je ujedno najavio i planove za sledeću godinu. Fond je najsnažniji privredni mehanizam, koji je od osnivanja, u proteklih šest godina, doprineo razvoju vojvođanske privrede, posebno poljoprivrede. Samo podatak da je 235 miliona evra uloženo u preko pet hiljada kredita, da bi se otvorilo 20.000 radnih mesta, dovoljan je da pokaže njegovu svrsishodnost. Polovina sredstava od privatizacije uložena je u Fond za razvoj, kako bi se dostigao ovaj nivo uspešnog kreditnog poslovanja. U narednoj godini investiraće se oko 4,7 milijardi dinara u razvoj, u izvozne programe, u one programe koji otvaraju nova radna mesta. Posebno je važno da će se zajedno sa Razvojnom bankom Vojvodine objediniti sredstva, tako da će pomenuti iznos biti dvostruko ili trostruko veći za podsticanje privrede ili poljoprivrede u Vojvodini.
Fond za razvoj AP Vojvodine danas je svečano predstavio rezultate ovogodišnjeg rada, gde je ujedno najavio i planove za sledeću godinu.
Fond je najsnažniji privredni mehanizam, koji je od osnivanja, u proteklih šest godina, doprineo razvoju vojvođanske privrede, posebno poljoprivrede. Samo podatak da je 235 miliona evra uloženo u preko pet hiljada kredita, da bi se otvorilo 20.000 radnih mesta, dovoljan je da pokaže njegovu svrsishodnost. Polovina sredstava od privatizacije uložena je u Fond za razvoj, kako bi se dostigao ovaj nivo uspešnog kreditnog poslovanja. U narednoj godini investiraće se oko 4,7 milijardi dinara u razvoj, u izvozne programe, u one programe koji otvaraju nova radna mesta. Posebno je važno da će se zajedno sa Razvojnom bankom Vojvodine objediniti sredstva, tako da će pomenuti iznos biti dvostruko ili trostruko veći za podsticanje privrede ili poljoprivrede u Vojvodini.
Tokom 2010. godine odobreno je 4,7 milijardi dinara kredita, što je značajan skok u odnosu na 2009. godinu, tako da se može reći da će naredna godina biti još bolja. Kreditiranje privrede i poljoprivrede na pet godina, uslovilo je i ovako dobre rezultate. Danas je uplaćena i poslednja rata od dve milijarde dinara za dokapitalizaciju Razvojne banke Vojvodine, čime se sada otvara nova mogućnost za udruživanje sredstava i njihov plasman po najpovoljnijim kreditnim uslovima ka vojvođanskim privrednicima i poljoprivrednicima. Tako da je plasman za ovu godinu sa današnjim danom preko šest milijardi dinara.
Strani ili domaći investitori koji žele da posluju, otvaraju nova radna mesta ili šire poslovanje u Vojvodini mogu lakše, brže i ekonomičnije da to urade preko Fonda za razvoj AP Vojvodine, jer će im ovaj fond u tome pomoći.